Ustawienie geometrii i zbieżności kół

Zbieżność i Geometria

Ustawienie geometrii i zbieżności kół to zabieg, o którym powinien pamiętać każdy kierowca bez wyjątku. Tego rodzaju regulacja zapewnia zwiększony komfort jazdy, jak i zachowanie prawidłowego poziomu bezpieczeństwa. Oprócz tego, samochód z prawidłowo ustawioną zbieżnością kół zużywa zdecydowanie mniej paliwa, a jego opony przez o wiele dłuższy czas nadają się do użytku.

Ustawienie zbieżności jeszcze nigdy nie było tak proste! W naszej ofercie znajdziesz kompleksowe rozwiązania, które zapewnią Ci wygodną i spokojną jazdę. W przypadku pojazdów prawidłowa geometria kół, powinna być wykonywana co jakiś czas i korygowana w razie pojawiających się problemów. Oznacza, to nic innego jak odpowiednie ustawienie zgodne z danymi fabrycznymi, określanymi przez producenta konkretnego modelu samochodu.

Zgłoś się do nas i uniknij niepotrzebnego ryzyka!

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że auto, które ma nieprawidłowo ustawioną geometrię i zbieżność kół, stanowi poważne niebezpieczeństwo dla Ciebie i pozostałych podróżujących z Tobą osób, a także innych pojazdów korzystających w tym czasie z drogi. Co jednak to oznacza w praktyce? Na jakie objawy powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

  • Samochód nie jest w stanie zachować toru jazdy podczas jazdy na wprost, ściąga na jedną stronę i wymaga od Ciebie częstych korekt kierownicą.
  • Szybko i nierównomiernie zużywa się bieżnik opon, co znacząco skraca ich czas eksploatacji.
  • Szybciej zużywają się poszczególne elementy zawieszenia i układu kierowniczego.
  • Twój samochód zaczyna palić więcej.
  • Komfort jego prowadzenia znacząco spada, zaczynasz się męczyć nawet podczas krótkiej jazdy.

Korzystając z naszej oferty, jesteś w stanie pozbyć się tym utrudniających jazdę objawów. Nasz serwis samochodowy  jest w stanie zagwarantować Ci profesjonalne ustawienie geometrii i wykonanie innych niezbędnych prac – bieżące naprawy, jak i przeglądy to najczęściej wybierane przez kierowców usługi z naszej oferty.

Geometria kół – pamiętaj, przynajmniej raz w roku!

Bezwzględnie w każdym aucie, przynajmniej raz w roku należy sprawdzić geometrię kół – najlepiej zrobić to tuż po zimie. Geometria  powinna być przeprowadzana tylko w sprawdzonym punkcie, który może zagwarantować nam prawidłowo wykonanie takiej usługi.

Kiedy jeszcze powinna zostać wykonana geometria i ustawienie zbieżności kół?

  • W momencie zamontowania nowego kompletu opon,
  • Podczas sezonowej zmianie opon,
  • Gdy j wykonana jest naprawa zawieszenia, bądź układu kierowniczego,
  • Po naprawie auta, który uległ kolizji lub wypadkowi,
  • Po zauważeniu (wyżej wspomnianych) niepokojących objawów w zachowaniu naszego samochodu.

 

Geometria kół prawidłowo może zostać wykonana jedynie w warsztacie. W warunkach domowych nie da się tego zrobić. Nasza firma posiada niezbędny sprzęt do wykonania tego rodzaju usług i odpowiednio przeszkolonych z jego obsługi pracowników. Toruń jest miastem, w którym spotkasz się z różnymi ofertami mechaników, ale pamiętaj, że jednak nie wszyscy zaoferują Ci odpowiednio wykonaną usługę, do tego w przystępnej cenie.

Jeśli chcesz już dzisiaj umówić się na wykonanie przez nas geometrii i zbieżności kół w Twoim pojeździe, zadzwoń: 790-520-122. Również jeśli poszukujesz informacji, bądź chcesz dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda geometria oraz ustawienie zbieżności kół, skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Godziny pracy naszego warsztatu samochodowego:

Poniedziałek – Piątek:  7:00-17:00
Sobota: 8:00-14:00

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi cenami i do kontaktu telefonicznego, w razie pojawienia się dodatkowych pytań.