ZMIANY W SPOSOBIE FUNKCJONOWANIU STACJI KONTROLI POJAZDÓW

Pozwolę sobie na małą samowolkę 🙂

Słyszałem informację o tym, że przygotowana jest ustawa, zmieniająca wiele w systemie prawnym nadzoru nad SKP. Wiele już się każdy z was nasłuchał więc bez zbędnej ściemy powiem wprost.

PODWYŻKA ZA BADANIA TECHNICZNE BĘDZIE…

Jedynie, gdy się spóźnicie z badaniem o 30 dni. Kasa ma być przekazana do firmy wewnątrz struktury państwowej zwanej TDT. Podwyżka w tym sensie podniesie koszt badania o 100% Zebrane pieniądze SKP ma zbierać i wysyłać do TDT, pisać sprawozdania z tego i wiele innych czynności. Cena za badanie techniczne, po 16 latach stagnacji… pozostaje taka sama… brak słów…

Wasze samochody mają być od stycznia … wiecie co? Zapoznałem się z ustawą, podaję ją do przeczytania. Podobnie jak streszczenie.

Daaaaawno, dawno temu, gdy byłem nastolatkiem, to wychodziła gazeta dotycząca gier komputerowych

Po kilku latach nastąpił rozłam w szeregach właścicieli, czego dzieckiem był

Gdy mnie zawsze fascynowały. Spędziłem na nich całe swoje dzieciństwo. Jednakże, to co było niesamowite w tym czasopiśmie, to odloty. Odloty to były informacje o parapsychologii, kosmitach i innych zagadnieniach, które są nieodkryte. Cały miesiąc czekałem za nim, by usłyszeć coś wyjątkowego, odmiennego. Takiego, co wyrywa od zagadnień codzienności. Poszukiwanie tego, co odmienne jest bardzo zakodowane w mojej świadomości.

Dlatego, gdy słyszę słowa typu: nakaz, obowiązek, zakaz, kara… to mam ochotę odprychnąć w najlepszym wypadku.

Prawo tworzą ludzie. Są tacy, co tworzą je by zarobić. Inni po to, by społeczeństwo na tym skorzystało. Nie da rady skontrolować wszystkiego. Osoby kontrolujące przestrzeganie praw zawsze będą stać wtedy w miejscu, bez możliwości rozwoju. Osoby podejmujące nakaz kontroli będą czerpały korzyści z kar jakie nałożą, na prawo jakie sami stworzyli. Jest to koło zamknięte wiecznie dążące do zagrabienia więcej i więcej. Równowaga leży po środku. Zawsze jest ona po środku.

Prawo to my. Każdy z pojedynczych osób tworzących społeczeństwo. Wspólnie możemy stworzyć system współpracy oparty na szacunku, wzajemności i zaufaniu. Sam się nie zrobi 🙂

Dziękuję za twoją uwagę 🙂

Projekt_Dyrektywa_45
wnioski z projektu dyrektywa 45